Tüp Bebek İle Mikroenjeksiyon Arasındaki Farklar Nelerdir?
10 Ekim 2017
Tüp Bebek Tedavisi Son Derece Önemlidir
13 Ekim 2017

Başarılı Bir Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Gerçekleşir?

Başarılı Bir Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Gerçekleşir?

Normal bir gebelik şansı olmayan çiftler için en fazla başvurulan alternatifler arasında yer alan tüp bebek yöntemini başarıya ulaştıran etmenler pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Başarılı tüp bebek tedavisi için ilk olarak yapılacak olan tedavi merkezinin doğru şekilde seçilmesi yer almaktadır. bunun için çiftlerin tüp bebek tedavisi uygulamasında kulaktan dolma bilgiler ile bir merkeze başvurması daha ilk aşamada yapılacak olan hatalar arasında yer almaktadır. Tüp bebek tedavi yöntemi için yapılacak olan başvuru öncesinde tedavi merkezi tüm ayrıntıları ile araştırılmalı ve sizin tedaviniz için en uygun merkez seçilmelidir.

Tüp bebek tedavi merkezinin doğru şekilde seçilmesinden sonra sizin için gerçekleşecek olan tedavi yönteminin ve tedavinin içeriğinin tam olarak öğrenilmesi gerekmektedir. Başarılı tüp bebek tedavisi için uygulanacak olan yöntemde kullanılacak ilaçlar ve tedavi öncesinde yapılacak olan ön tedaviler konusunda tam olarak bilgi alınması başarıyı etkileyecektir. Tüp bebek tedavisinde uygulanan pek çok yöntem bulunmaktadır. Aşılama, mikro enjeksiyon ya da IMSI gibi farklı tekniklerden sizin için en uygun olanı merkez ve uzman tarafından belirlenecektir. Bu belirleme sonrasında önemli olan sizin kafanızda bir soru işaretinin bulunmamasıdır. Bu aşamada yapılacak olan tedavi yönteminin sadece size özgü olduğunu bilmek ve başarı ile gerçekleşme olasılığının da sadece sizin ile ilgili olduğunu bilmek size avantaj kazandıracaktır.

Fiziksel ve tedavi etkenler haricinde başarılı tüp bebek tedavisi için psikolojik etkenlerde oldukça önemlidir. Psikolojik bir alt yapı hazırlanarak tedaviye başlanması tedavinin başarı oranını oldukça arttıracaktır. Genel anlamda bakıldığında pek çok kişi tüp bebek tedavisinin kısırlık için son aşamada gerçekleşen ve bu aşamadan sonra başka çıkış yolu bulunmayan bir tedavi olarak görmektedir. Halbuki tüp bebek tedavisinden sonra da başarısızlık söz konusu olduğunda faklı tedavi ve tetkikler ile değişik yöntemler devam etmektedir. Bu bakımdan hastalar kesinlikle bu son aşama olarak tüp bebek tedavisini görmemeli ve gerekli motivasyonlarını sakinlik içerisinde tedavinin son aşamasına kadar durmadan motivasyonlu olarak devam ettirmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ONLINE RANDEVU