Neden ve Ne Zaman Tüp Bebek
26 Mart 2018
Tüp Bebek Tedavisi Nedir?
5 Eylül 2018

Herşeyin Başı Sağlık

‘Her şeyin başı sağlık’ sözüyle, sağlığın ne kadar önemli olduğunu anlatmak, son derece açıklayıcı olacaktır. Sağlığın önemini, sağlığı kaybetmeden anlamak için gerekli özeni kendimize göstermek ve sorunlarımızı ihmal etmemek yapmamız gerekenlerin başıdır. Büyük şehirlerde hayat hem stresli hem de yoğun olduğu için , bu durumlarda sağlığımız biraz daha fazla etkilenebiliyor.Herşeyin Başı Sağlık

Hayatın yoğunluğu içinde düzensiz beslenme, stres, kalitesiz uyku sağlıksız bir hayata kapıları sonuna kadar açıyor. Vücut direnci, bağışıklık sistemi düştükten sonra hastalıklara yakalanmak artık çok kolay oluyor. Önemli olan öncelikli olarak bağışıklık sistemimizi güçlendirecek besinleri tüketmek, sebze ve meyveyi öğünlerimizde eksik etmemek vücudumuzu hastalıklara karşı koruyucu olacaktır. Günlük olarak vücudun ihtiyaç duyduğu kadar yemek yemek, aşırıya kaçmamak sağlıklı bir hayatın temellerini oluşturur. Unlu, hazır paketlenmiş, katkı maddeli yiyecekleri ve abur cuburları hayatımızdan çıkarmak, sağlıklı atıştırmalıkları beslenme alışkanlıklarımızın arasına koyabilmek önemlidir. Bol su tüketmek ve su içmek için susamayı beklememek, % 70’i su olan vücudumuzda olmazsa olmazdır. Günde en az 6-8 bardak su tüketmek metobolizmanın hızlanmasını sağlar. Vücudun susuz kalmasını engeller. Egzersiz ve spor olmadan vücudumuzu güçlendirmemiz mümkün olmaz. Sevilen ve vücuda ve yaşa uygun olduğu düşünülen sporlara yönelmek, kemik yapımızı korumak ve kalp-damar sağlığını güçlendirmek için hayatımızda mutlaka spora ve egzersize yer vermemiz gerekir.

Herşeyin Başı Sağlık

Aşı olmayı ihmal etmemek sağlık için yapılması gerekenlerin en başındadır. Bütün bebeklerin sağlıklı bir hayat sürmesi için yapılması gereken aşılarının tam yapılmasıdır. Anne olmak isteyen kadınların da aynı şekilde aşılarını gözden geçirmesi gerekir. Yaşı 65’i geçmiş ve kronik hastalığı olan insanların grip ve zatürre aşısı olmasının üzerinde önemle durulmaktadır. Yurtdışına çıkmak isteyenlerin, öncelikle bütün gerekli aşıları olmaları uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Bunlar elbette fiziksel sağlığımızı korumak için çok faydalı ve yapılması gerekenlerdendir.
Aynı zamanda kazalara karşı önlem almak, yaşanabilecek görünmez durumlara karşı her zaman çok faydalı olacaktır. Güneşe çıkmadan önce güneş kremi kullanmak, motorbisiklete binmeden önce dizlik, dirseklik ve kask kullanmak yaşanabilecek kötü durumların önüne geçer.
Zararlı alışkanlıklar ömrü kısaltır, aynı zamanda vücudun zamanından erken yaşlanmasına neden olur. Alkol, sigara, uyuşturucunun dost gibi görünen, asıl düşmanlar olduğu unutulmamalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ONLINE RANDEVU