Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer?
1 Kasım 2017
Tüp Bebek Tedavisinde Kadının Yaşı Önemli midir ?
6 Kasım 2017

Son Yıllarda Tüp Bebek Tedavisi

Kaliteli ve güvenilir bir tüp bebek merkezine giderek, normal yoldan bebek sahibi olamayan çiftler, uygun görüldükleri takdirde tedaviye alınmaktadır. Tüp bebek merkezlerindeki uzmanlar, embriyologlar modern yöntemlerle tedavinin başarılı olması için tüm imkanları kullanmaktadır. Son Yıllarda Tüp Bebek Tedavisi

Deneyimli bir uzman kadro, tüp bebek merkezlerinin başarısında büyük bir etkendir. 1971 yılında tüp bebek tedavisi için pek çok araştırma yapılmış ve bu araştırmalar günümüz tüp bebek yöntemlerinin temelini oluşturmuştur. Tedavinin başlangıcında öncelikle görüşme yapılır. Bu görüşmede tüp bebek tedavisi için uygun koşullar sağlanması hakkında bilgi verilir. Gereken tetkik planları hızla hazırlanır. Bu tedavi kendi içinde zigot fallop içi transferi, gamet fallop transferi olarak ikiye ayrılmaktadır.

Gamet fallop içi transfer klasik yönteme çok yakındır. Yalnız bir farkı vardır, sperm ve yumurta ana rahmine değil fallop tüplerine yerleştirilir. Döllenme laboratuvar ortamında değil fallop tüplerinde yapılır. Zigot fallop içi transferi ise labaratuvar ortamında gerçekleştikten sonra, döllenen yumurta fallop tüpler içine yerleştirilir. Tedavinin başarısını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Hastanenin tedaviye yaklaşımının ve karakterinin tedavi üzerinde büyük etkisi vardır.

Son Yıllarda Tüp Bebek Tedavisi

Tüp bebek tedavisi fiziksel açıdan anne adaylarına zarar vermese de psikolojik olarak yıpratıcı olabilmektedir. Anne adayları tedavinin başarısız olma durumunda anne adayı ümitsizliğe düşebilir, her denemede psikolojik olarak kendini yetersiz hissedebilir. Bu durumda psikolojik destek almak doğru olacaktır. Eşlerle girilen diyaloglar yıkıcı değil yapıcı olmalıdır. Belirli aralıklarla kontroller ihmal edilmemeli, doktor tavsiyeleri dikkate alınmalıdır. Tedaviye başlanırken normal şartlarda vücudun kendi üretmesi gereken hormonlar anne adayına enjekte edilmektedir. Yüksek dozda hormon enjekte edilir, çünkü amaç birden fazla yumurta elde edebilmektir. Bu nedenle çoğul gebelik durumu gözlemlenmektedir. Tedavinin en merak edilen noktalarından bir tanesi de fiyattır.

Fiyat konusu tamamen tüp bebek merkezinin belirlediği şekildedir. Bu konuda tüp bebek merkezleri arasında araştırma yapmak doğru olacaktır. Tetkikler, tedavi, uygulama, ilaçlar üzerinden ücretlendirme yapılır. Tüp bebek merkezinin başarı oranı yüksekse fiyatlandırmada yüksek olur.
Tedavi başarısız olduysa, rahim filmi, genetik tanı, ultrasonografi, kameralı rahim inceleme ile sorunun kaynağı bulunmaktadır. Sorun tespiti yeni deneme için son derece önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ONLINE RANDEVU