Tüp Bebek Tedavisi Çeşitli Aşamalarla Gerçekleşir
11 Kasım 2017
Tüp Bebek Tedavisinde Sınır Nedir ?
20 Kasım 2017

Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?

Her evli çift er ya da geç bir çocuk yapma hayali kurmaktadır. Bu bakımdan doğal yollardan çocuk sahibi olamayan çiftler için bu durum büyük bir yıkıma sebep olmaktadır. Fakat günümüzde pek çok çiftin bu dertten mustarip olması tüp bebek tedavisinin kurtarıcı olarak yetişmesi çiftler için teselli olmaktadır. Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?

Çiftler çocuk sahibi olma konusunda oldukça sabırsız bir süreç izlemektedir. Bu bakımdan tüp bebek tedavisine en fazla merak edilen konular arasında uygulamanın ne kadar sürdüğü ile alakalıdır. Tüp bebek süresi için yapılacak olan tetkikler ön çalışmalar tedavi kadar sürmektedir. Fakat tıp bebek yöntemi için kesin karar veren çiftler için bu süre 30 gün gibi kısa bir süre içinde tamamlanmaktadır. Tüp bebek tedavisinde yapılacak olan her işlem için gerekli tetkiklerin yapılması ilaçların zamanında ve dozunda kullanması ve psikolojik olarak tedaviye hazır olunması oldukça önemlidir.

Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?

Gerekli çalışmalar tamamladıktan sonra tüp bebek tedavisi için ilk aşamada ilaçlar ile yumurtlama kontrol altına alınarak yumurtalar toplanmaktadır. Bu süre tüp bebek süresi için gerekli olan surenin büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Yumurta toplandıktan sonra birkaç gün içinde döllenme işlemi gerçekleştirilerek transfer sağlamaktadır. Genelde tedaviye başlayacak anne adayları her aşamada acı konusunda endişe duymaktadır. Fakat tedavi boyunca ciddi açığa neden olacak yöntemler bulunmamaktadır. Bu bakımdan tüp bebek yöntemi kısa sürede ve son derece acısız olarak tamamlanmaktadır. Tüp bebek yaptırmak isteyen çiftler için gerekli olan transfer işlemi 5 dakika kadar sürmektedir. Bu süre içinde gereken bekleme süresi pek çok çift için tedavinin sonraki aşamasını oluşturan başarı oranını etkilemektedir.

Tüp bebek süresi için bulunmuş gereken ilk önemli mesele her çift için bu sürenin ve sürecin değişik olmasıdır. Tüp bebek uygulamasında gerekli tahliller sonrasında çiftler için en uygun yönteme karar verilmemektedir. Aynı sıkıntı için ayni yöntem kullanılmasına rağmen çiftlerin bazılarında başarı yakalanırken bazılarında başarısız sonuçlar oluşmaktadır. Bu bakımdan çiftlerin tedavi için sadece kendilerini düşünmeleri ve çevreden etkilenmemeleri en iyi durumu oluşturacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ONLINE RANDEVU