Güvenilir Bir Yöntem Olarak Tüp Bebek Tedavisi
12 Şubat 2018
Tüp Bebek Kliniği
26 Şubat 2018

Tüp Bebek Yöntemi İle Bebek Sahibi Olmak

Bebek sahibi olmaya karar verip bu iş için yıllarca mücadele etmiş ancak hayallerine kavuşamamış çiftler için tıbbın ve teknolojinin imkanlarından en iyi şekilde yararlanabilecekleri yöntem tüp bebek tedavisidir. Tüp bebek tedavisinde son yıllarda çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir. Tüp Bebek Yöntemi İle Bebek Sahibi Olmak

Bu gelişmeler sayesinde başarı şansı artmış ve çiftler güven içinde artık tüp bebek merkezlerine gelebilme imkanına erişmişlerdir. Tüp bebek merkezlerindeki artış, teknolojik ve tıbbi gelişmelerin dünya çapında olması çiftlerin bebek özlemlerini gidermekte daha fazla başarı yakalanmasına neden olmuştur. Bu tedaviye çiftler tarafından karar verildikten sonra, öncelikli olarak uzman doktorla konu hakkında konuşmak çok önemlidir. Tedavinin her boyutunu, tedavi esnasında oluşabilecek her türlü sorunu açıkça ifade etmek, çiftin durumla ilgili aklındaki tüm soru işaretlerini cevaplamak doktorun yapması gerekenlerin başında gelmektedir. Tedavi sonunda gebelik oluşup oluşmadığı birkaç haftalık bir süre zarfında anlaşılmaktadır. Test sonucu pozitif çıktıysa, normal yollardan hamileliğe göre daha fazla dikkat edilmelidir. Beslenme tüp bebek tedavisinde çok dikkat edilmesi gerekenlerin en başında yer almaktadır. İlk üç ay tüp bebek hamileliğinde çok önemlidir. Düzenli kontroller tedavinin gidişatını takip etmek yönünden gereklidir. Doktorun tavsiyelerine bu dönemde özenle uyulmalı, tedavinin başarı oranını düşürecek her şeyden uzak durulmalıdır.

Tüp Bebek Yöntemi İle Bebek Sahibi Olmak

Bu nedenle bol su içilmeli ve hızlı ve ani hareketlerden uzak durulmalıdır. Kesinlikle sigara ve alkol kullanmamak gerekir. Tempolu yürüyüşler bu dönemde oldukça faydalıdır. Stres bu dönem içinde en büyük düşmanlardan bir tanesidir. Gerekiyorsa psikolojik destek bu dönemde oldukça faydalı olacaktır. Tüp bebek yöntemleri aşılama ve tüp bebek tedavisi olarak bilinmektedir.

Çiftlerin durum değerlendirilmesiyle hastanın tedavinin kaç aşamalı olarak yapılacağı belirlenir. Aşılama yönteminde yumurta gelişimi ilaçlarla sağlanır. Yumurtlama böyle oluşur. Yumurtlama günü, erkekten alınan spermler kanül yardımıyla rahme gönderilir. Tüp bebek yöntemi ise döllenmenin vücut dışında gerçeekleşmesi olayıdır. Tedavinin başarısız olması durumunda 1-2 aylık bir süre sonunda tekrar deneme yapılabilmektedir.

Her tıbbi müdahalede olduğu gibi tüp bebek tedavisinde de bazı riskler bulunmaktadır. Bu yöntemin her adımı da potansiyel risk taşımaktadır. Mide bulantıları, şiddetli abdominal ağrı, sık idrara çıkma isteği, kilo alma gibi durumlarla karşılaşma tedavi sürecinde yaşanabilmektedir.

http://www.teksencamlibel.com/guvenilir-bir-yontem-olarak-tup-bebek-tedavisi/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ONLINE RANDEVU