Tüp Bebek Tedavisinde Rahim Anomalisi
7 Aralık 2017
Tüp Bebekte Dikkat Edilecek Hususlar
21 Aralık 2017

Tüp Bebekte Başarı Oranı

Her gün gelişen tıbbın bizlere vermiş olduğu en güzel şeylerden birisi de doğal yollar ile bebek sahibi olamayan insanlara bunu tedavi ile sağlayabiliyor olması. Halk arasında tüp bebek olarak bilinen tedavi birçok farklı yöntem ile kişiden kişiye göre farklı olarak uygulanmaktadır. Merak konusu olan konulardan biri de tüp bebekte başarı oranının ne olduğudur. Her hastada sperm alınıp yumurta alınıp birleştirilip anne karnına yerleştirilecek kaidesi mevcut değildir. Erkekte sperm sorunu bulunabileceği gibi kadının yumurta hücrelerinde bazı sorunlar da mevcut olabilmektedir. Hatta bazen her ikisi de sağlam olup sadece rahim kanalında yer alan bir sorundan ötürü de tüp bebek tedavisi gerekebilir. Tüp Bebekte Başarı Oranı

Tüp Bebek Tedavisinde Başarıyı Olumsuz Etkileyen Faktörler

Tüp Bebekte Başarı Oranı

Kadın ve erkek vücudu her açıdan farklı özelliklere sahiptir. Kadının üreme hücrelerinin sağlıklı olarak işleme süresi erkeğe göre daha düşük iken erkekte bu süre kadına oranla daha fazladır. Bu nedenle kariyer, iş güç gibi sebeplerden çocuk sahibi olmayı erteleyen anne adaylarının yaşlarının ileri olması yumurta hücresi sayısında büyük bir azalma sebebidir. Tüp bebekte başarı oranını olumsuz olarak etkileyen faktörlerin en başında gelmektedir. Döllenen yerleştirdikten sonra rahim içerisinde doğuştan var olan bazı sebeplerle döllenen yumurtanın anne karında yer edinememesi tedavi açısından zorluk sebebidir.

Bebek sahibi olmak için tedaviye başvuran kişilerin stres altında olması tedavi sürecini büyük ölçüde olumsuz etkileyen en temel faktörlerden birisidir. Stres insan vücuduna çok büyük zararlar verebileceği gibi organların sağlıklı olarak çalışmasını da engelleyebilir. Hatta tıbbi açıdan herhangi bir sorunu olmayan fakat çocuk sahibi olmayı başaramamış insanlarda vardır. Tüp bebekte başarı isteniyorsa mutlaka stresten kaçınılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ONLINE RANDEVU