Tüp Bebek Tedavisi Terimler
17 Eylül 2018
Tüp Bebek Mucizesi
8 Ekim 2018

Uygulanabilir Tüp Bebek Tedavisi

Her çift evlendikten sonra belirledikleri süre içerisinde çocuk sahibi olmak ister. Ancak bazı olumsuzluklar sebebi ile gebe kalınamaması kişileri üzebilir. Bu olumsuzluklar karşısında tüp bebek tedavi yöntemi türemiştir. Uygulanabilir Tüp Bebek Tedavisi

Yıllardır uygulanan tedavi, her geçen yıla oranla doğan bebek sayısı yükselmektedir. Yani, çocuk sahibi olmak isteyen kişilerin başvurduğu bir tedavi yöntemidir. Bu tedavinin adı tüp bebek tedavisidir. Çiftlerin bu konuda öncelikle alanında uzman doktor ile görüşmesi gerekmektedir. Daha sonra doktorun söylediklerini uygulamaları sonucunda olumlu yanıt alabilirler.

Her çift bu tedavi için hem devlet hem de özel hastanelere başvurabilir. Yalnız tüp bebek de başarılı olmak isteyen ailelerin doktorlarını iyi seçmesi gerekmektedir. Bu işlem doktorların elinde olduğu için herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadan kişinin hamile kalması sağlanmaktadır. Öncelikle kadından alınan yumurta ile erkekten alınan sperm laboratuar ortamında bir araya getirilerek döllenmesi sağlanır.

Uygulanabilir Tüp Bebek Tedavisi

Döllenme sonrası bu embriyo kadın rahmine konulur. Ancak doktorun iyi olmasını siz de buradan anlayabilirsiniz. Kadın rahmine konulan embriyo eğer orada tutunamaz ise gebelik başarısız olur. Fakat rahimde olan embriyo orada durmayı başarır ve tutunur ise kişinin gebe kalma oranı çok yüksektir. Eğer ilk seferinde gebe kalınamazsa bu işlem tekrar tekrar denenmektedir. Bu süreçte çiftlerin bir birine destek vermesi oldukça önemlidir.

Dünya üzerinde ilk tüp bebek tedavisi ile 1978 yılında doğan bebek, İngiltere’de dünyaya gözlerini açmıştır. O zamanlar da uygulanan tedavinin amacı biraz farklıdır. Tüpleri tıkalı veya hasarlı bir şekilde kadınlara uygulanmasını uygun görmüşlerdir. Ancak günümüzde tüpleri tıkalı veya hasarlı tedaviyi sadece erkeklerin kısırlıkları için uygulanan bir tedaviye dönüşmüştür. Ayrıca bu tedavi erkeklerde %80 oranında başarılı olmuştur.

Yardımcı üreme yöntemleri vardır. Bu yöntemler ile çiftin doğal yönden hamile kalınması amaçlanmaktadır. Örneğin, çiftin 1 yıl hiç ara vermeden ve korunmadan çiftleşmesi durumda kadın’ın gebe kalmama durumundan sonra tüp bebek tedavisi uygulanabilir. Öncelikle doktorlar doğal yöntemler ile tedavi etmeye çalışır. Eğer kişi 35 yaşın üzerinde ise bu durum karşısında gebelik için 6 ay beklemesi ve alanında uzman bir doktora gitmesi gerekmektedir.

http://www.teksencamlibel.com/tup-bebek/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ONLINE RANDEVU