Fenerbahçe Mah. Kalamış Fener Cad. No.56 Feneryolu Kadıköy, İstanbul Randevu: 0539 551 70 70 (Püren)

Hamileliğin %85 i 6 ay içinde oluşur. Bir çift, 6 ay deneyip çocuk sahibi olamıyorsa kısır ( infertil) olarak tarif edilir. Bu süre, kadın 40 yaşın üzerinde ise 4 aya iner. İnfertilitenin sebepleri, eşit oranla kadından veya erkekten olabilir. Kısırlık ve Infertilite

Infertilite/kısırlık, laparoskopi ve histeroskopi denen teknikler ile teşhis edilip tedavi edilebilir.

Kısırlık ve Infertilite

Laparoskopi, göbekten karına bir iğneyle ve kamerayla girilrek karna verilen gazla karnın şişirilerek tüm karın içindeki organlarını(Rahim, yumurtalıklar, tüpler, mesane, karaciğer, ince ve kalın bağırsaklar, apandisit, dalak, safra kesesi), izlemektir. Karın içinde yapışıklıkların açılması, tıkalı yumurtalık kanallarının açılması, bazı yumurtalık kistlerinin ( özellikle cikolata kistinin) , myomların temizlenmesi gibi tedaviler, kliniğimizde laparoskopi ile en iyi şekilde yapılmaktadır.

Histeroskopi, ufak bir kamera ile rahmin içine girilip gaz veya sıvı ile büyütülerek gözlemlenmesidir. Histeroskopi, lokal anestezi ile yapılabilir, işlem süresi 20 dakikadır. Histeroskopi ile bir çok tanı koyulabilir: tekrarlayan tüp bebek başarısızlıkları, tekrarlayan düşükler, yapışıklıklar, myomlar, polipler, rahim içi dokusu iltihapları gibi.

Online Randevu

İlklerin Doktoru
Teksen Çamlıbel ile iletişime geçin!

+90 539 551 70 70 (Püren)

Sizi Arayalım!

Bizimle iletişime geçin, paylaşmış olduğunuz telefon numarasını en geç 24 saat içerisinde arayalım.

+90 539 551 70 70 (Püren)